táborová základna Studánka u Vernéřovic

Studánka neboli "Studna". Táborová základna, ve které jsme před dvaceti lety našli na dva týdny v roce svůj druhý domov.

Tábořiště patří náchodskému spolku ELDORÁDO, které do něj dává hodně úsilí a peněz. Každý rok je vidět posun dopředu, ať už to jsou nové umývárky, nebo chatka.

jak se staví stan

Poslední víkend v červnu se sejde parta lidí, kteří sem jezdí na tábory, a začne to.

Na docela prázdném místě vznikne nejdřív velký bordel, potom menší nepořádek, pak podsady a nakonec krásně vypnuté stany.

víte co je Bib Gourmand?

Je to ocenění udělované světoznámým průvodcem Michelin Main Cities of Europe, které patří restauracím nabízejícím „výjimečné jídlo za rozumnou cenu".

Přesně taková je i naše táborová kuchyně, která nás celé dva týdny doslova rozmazluje.

chatky taky máme

V tábořišti jsou také chatky. Když se děti nevejdou do stanů, spí se v nich. Když jsou volné, hodí se jako útočiště v případě deště.

A když je potřeba, vejdeme se do chatky úplně všichni :)

stany s podsadou, táborová klasika...

Není lepší táborové ubytování než stany s podsadou. Klasika všech klasik. 

V každém spí dva kámoši nebo kámošky a po dobu tábora je to jejich království. Kreativitě ve výzdobě se meze nekladou :)

hygienu nebereme na lehkou váhu

Když dojde na nejhorší a od dětí se už práší, je čas na důkladnou hygienu. Pro tyto účely je tábořiště vybaveno umývárnou, sprchou s teplou vodou a rádi využíváme i místní saunu.

umíme si poradit

Obzvlášť sauna se hodí nejenom k očistě těla a duše, ale také prohřeje v chladnějších dnech nebo usuší oblečení po dešti.

kouzelná budka

Je brzo ráno. Venku ještě ticho a mlžný opar se pomalu rozplývá mezi stromy. Skrze listy stromů prosvítají první sluneční paprsky. Les tiše šumí, kosáci si prozpěvují. A ze všeho nejkrásnější je ten klid...

Jo a děti nám tu permanentně nesplachují.