Vinaora Cu3er 3D Slideshow

Táborová základna

A kam že to jezdíme na tábor? Už mnoho let a pořád nesmírně rádi využíváme pohostinnosti občanského sdružení Eldorádo. Eldorádo vlastní táborovou základu Studánka, která se nachází nedaleko obce Vernéřovice, tedy mezi Teplicemi nad Metují a Meziměstím.

 

 

Lokalita, do které je tábor umístěn skýtá mnoho destinací pro výlety do okolí. Největší atrakcí jsou bezpochyby Teplicko-Adršpašské skály, známé svými pískovcovými strukturami, nejinak je tomu i u Broumovských stěn. Spoustu příležitostí nabízí okolní značené turistické cesty. V těsné blízkosti byl postaven starý kostel, avšak během posledních let zchátral a nyní se usilovně pracuje na jeho rekostrukci.

Samotná základna leží na okraji lesa, cca 500m od nejbližší vesnice (Vernéřovice u Meziměstí). Hlavní přístup vede z Vernéřovic, ovšem jít se dá také lesní cestou z vlakové zastávky Bohdašín vzdálené přibližně 3km.

Rozdělena je na horní (větší) a dolní (menší) tábor a najít zde můžete jak chatky, tak i stany s dřevěnou podsadou. Ty jsou však postaveny pouze přes letní prázdniny. Mezi oběma základnami stojí hlavní budova - štáb. Původně to byl dřevěný srub, ale jelikož byl vybudován bez pořádných základů, musel být zbořen a místo něj byla postavena nová zděná budova. Ta skrývá vybavenou kuchyň, jídelnu, společenskou místnost a sklad.

Co se týče sociálního zázemí, naleznete zde suchá WC, umývárnu, sprchu a dokonce i saunu. Pitná voda se odebírá z místní Studánky a každý rok je dávána na rozbor hygienické stanici. A protože žijeme v moderní době, je zde pro lepší komfort zaveden i elektrický proud.

Další fotografie naleznete v sekci Fotogalerie.